• Podmienky pokračovania povinného predprimárneho vzdelávania

• Pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ

Deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania:

Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť,

riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

• písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,
              • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast,
              • s informovaným súhlasom rodiča,
              • žiadosťou rodiča o pokračovanie predprimárneho vzdelávania.

Rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania na základe žiadosti rodiča riaditeľ materskej školy vydá bezodkladne po predložení písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaného súhlasu rodiča.

Aj dieťa, ktoré ostáva po dovŕšení 6 rokov v MŠ sa MUSÍ zúčastniť zápisu do  ZŠ!!!!!

Suhlas-vseobecneho-lekara-pre-deti-a-dorast-s-pokracovanim-plnenia-povinneho-predprimarneho-vzde.rtf

Ziadost-pokracovanie-pokracovanie-predpr.-vzdelavania_MS_Kuty_nove.pdf